Muhacir ve Göçmen Tapusu Davaları

Muhacir ve Göçmen Tapusu Davaları

Muhacir ya da göçmen olarak Türkiye’ye gelen ailelerin mirasçıları, dönemin İskân Komisyonlarınca kök murislerine verilen taşınmazlarda hak sahibi olabilmektedir.
Mübadillere ait tasfiye talepnameleri, tabiiyet beyannameleri, muhacir kayıtları ve iskân defterleri Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı tarafından tasnif edilmiştir. Muhacir ve göçmen ailelere iskân yoluyla verilen taşınmazların tespiti için Devlet Arşivlerinde ve ilgili tapu müdürlüklerinde titiz çalışmalar yapmak gerekir.

Av. Muzaffer Demirsoy Hukuk Bürosu; muhacir ve göçmen ailelere iskân yoluyla verilen toprakların araştırmasını ve tespitini yapmakta, somut olayın şartlarına göre Türkiye genelinde hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

>> Muhacir Göçmen Tapusu Davaları Dokümanı İncele..


#kamulaştırma #kamulaştırmadavası #kamulaştırmahukuku #kamulaştırmaavukatı #otobankamulaştırması #barajkamulaştırması #otobandavası #barajdavası #üniversitekamulaştırması #limankamulaştırması #istimlak #kamulaştırmahukuku #istimlakhukuku #zamanaşımı #kamulaştırmadazamanaşımı #kamulaştırmasızelatma #kamulaştırmabedeli #kamulaştırmatazminatı #kamuyararı #kamuyararıkararı #kamulaştırmabilirkişisi #kamulaştırmakanunu #istimlakkanunu #adanakamulaştırma #adanakamulaştırmaavukatı #mersinkamulaştırmaavukatı #hataykamulaştırmaavukatı #istanbulkamulaştırmaavukatı #kahramanmaraşkamulaştırmaavukatı #antakyakamulaştırmaavukatı #iskenderunkamulaştırmaavukatı #izmirkamulaştırmaavukatı #ankarakamulaştırmaavukatı #antalyakamulaştırmaavukatı #bursakamulaştırmaavukatı #eniyikamulaştırmaavukatı #tarsuskamulaştırmaavukatı #konyakamulaştırmaavukatı #kayserikamulaştırmaavukatı #gaziantepkamulaştırmaavukatı #antepkamulaştırmaavukatı #maraşkamulaştırmaavukatı #osmaniyekamulaştırmaavukatı