Osmanlı Vakıflar Hukuku

Osmanlı Vakıflar Hukuku

Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre; Osmanlı ve Selçuklu Döneminden günümüze intikal etmiş vakıf sayısı yaklaşık 52.000 adettir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Arşivi toplamda 39 farklı fon adı altında 8317 defter ve 2.000.000 üzerinde Osmanlıca varak halinde evraktan oluşan ülkemizin en önemli arşivlerinden birisidir. Başta Vakıflar Genel Müdürlüğü Arşivi olmak üzere Osmanlı Devletinin yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı Arşivi, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı, Yazma Eserler Başkanlığı ve bağlı kütüphanelerde çok sayıda vakfiye ve vakıf belgesi bulunmaktadır.

Avukat Muzaffer Demirsoy Hukuk Bürosu, Osmanlı Tapusu alanında çalışmalar yapmakta, somut olayın şartlarına göre taşınmazın durumunu değerlendirerek hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

>> Osmanlı Vakıflar Hukuku Dokümanı İncele..


#osmanlıvakıfavukatı #vakıf #evkaf #mevkuf #hayrivakıf #zürrivakıf #mazbutvakıf #mülhakvakıf #vakfiye #vakıfsenedi #vakıfevladı #vakıfevladıdavası #galle #gallefazlası #gallealacağı #ihtiyatakçesi #tevliyet #vakıflargenelmüdürlüğü #devletarşivleri #vakıfsoybağı #soybağı #yazmaeserlerbaşkanlığı #topkapısarayıarşivi #arşivdairebaşkanlığı #osmanlıvakıfları #vakıflarhukuku #osmanlıvakıflarhukuku #vakıfdefterleri #vakıfavukatı #vakıfhukuku